Organs

Cumischiuns

Las cumischiuns sun tschernieu pella perioda d'uffizi dals 1. schner 2020 als 31 december 2021.

Cumischiun da finanzas

  • Barbara Aeschbacher
  • Fadri Guidon (presidi)
  • Christian J. Jenny
  • Gian Peter Niggli

Cumischiun dal persunel

  • Daniel Bosshard
  • Riet Campell
  • Nora Saratz Cazin
  • Jakob Stieger (presidi)

Cumischiun da planisaziun regiunela

  • Christian Brantschen (presidi)
  • Fernando Giovanoli
  • Reto Matossi
  • Roberto Zanetti

Cumischiun specialiseda per la gestiun da las immundizchas

  • Andrea Gilli
  • Christian J. Jenny
  • Gian Peter Niggli

Cumischiun per promouver la cultura illa regiun

  • Fadri Guidon (presidi)
  • Fernando Giovanoli
  • Bruno Pedretti
  • Rico Valär
  • Romana Walther

(perioda d'uffizi 01.07.2018-31.12.2021)

Gruppa accumpagnanta strategia da svilup regiunela

  • Sigi Asprion
  • Duri Campell
  • Ivo Ermatinger
  • Reto Gansser
  • Ursula Gehbauer Tichler (presidenta)
  • Ciglia Giovanoli
  • Roman Grossrieder
  • Marlys Hirt
  • Hansjörg Hosch
  • Marco Iten
  • Xavier Monnat

(perioda d'uffizi 01.01.2021-31.12.2024)